Üyelik Girişi
Hava Durumu
Takvim
Balcı Remzi Vurdum

 

Ön-Em Oto

Eğitim Durumu

 

EĞİTİM  DURUMU

Tayakadın Köyü İlk Okulu 1943 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Daha sonra 1975 yılında Tayakadın Ortaokulu şimdiki Muhtarlık binasında eğitim-öğretime başlamıştır. 1997 yılında Zorunlu İlköğretim Yasası kabul edilince Tayakadın İlköğretim Okulu adını almıştır. Şimdiki binanın üzerine 2. katı ilave edilerek 2. kademe bölümü de binaya taşınmıştır. 2009 yılında köyümüz gençlerinden Cem Havale, Siirt Eruh’ta vatani görevini yaparken şehit düşmüş ve aynı yıl okulun adı Tayakadın Şehit Cem Havale İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Köyde okur-yazar oranı % 95’in üzerindedir. Köyümüz okulundan birçok öğrenci mezun olmuş ve ve özellikle Orta Okul açıldıktan sonra mezun olan öğrencilerin bir kısmı Edirne’de Liseye , Edirne ve diğer illerde Üniversiteye devam etmişlerdir. Köyümüzde birçok meslekten yetişmiş insan bulunmaktadır. 

 "Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Doğan Haber Ajansı Trakya ve Balkan ülkeleri sorumlusu Lütfü Karakaş Tayakadın Köylüdür"  Köyümüzden Öğretim Üyesi olarak Tıbbi İstatistik alanında Doç.Dr.Necdet SÜT, Sağlık ve Tıp alanında ORTOPEDİ Uzmanı Opr.Dr.Birol BASİÇ, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Staj.Dr Arda Taşkın TAŞKIRAN , Hukuk alanında Av. Neslihan ÖZKAN .Türk Silahlı Kuvvetlerinde Emekli Albay Erol KOÇ Jandarma Komando Astsubay Çavuş Erdi KARAKOÇ .,Eğitim alanında Öğretmen Emin ÖZKAN , Öğretmen Mahmut ÖZKAN, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencisi Nevzat Huruzoğlu , Ziraat alanın Ziraat Mühendisi Recep TAŞKIRAN, Ziraat Mühendisi Şükrü TOPARLAK gibi.

(NOT : İsimler elimize ulaştıkça Üniversite Mezunlarımız, Üniversitede Okuyanlar,Lise Mezunlarımız ve Lisede Okuyanlar olarak 4 kategoride sitemizde yer alacaktır.)


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret456293
Saat
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.098532.2271
Euro34.815134.9546